X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Kto odpowiada za wypadek na nieodśnieżonym chodniku?

2010-12-17 09:16 piątek
Wypadek na nieodśnieżonym chodniku
Kiedy właściciel nie odpowiada za utrzymanie czystości na terenach przylegających do nieruchomości?
  • Kiedy chodnik nie przylega bezpośrednio do posesji, a jest od niej oddzielony pasem trawnika, obowiązek utrzymania jego czystości spoczywa na gminie lub wyznaczonych przez nią podmiotach.
  • W przypadku wspólnot mieszkaniowych wszystko zależy od tego, czy dana wspólnota, oprócz gruntu pod budynkiem, ma także przydzielony udział w terenie przed nim. Jeśli tak jest, to za czystość na tym obszarze odpowiada właśnie ona.
  • Za odśnieżanie przystanków komunikacyjnych oraz płatnych parkingów i miejsc postojowych dbają podmioty, które je użytkują.
  • Dbaniem o odpowiednią czystość dróg wewnętrznych mają zajmować się zarządcy terenu, na którym one leżą. Najczęściej są to drogi położone na terenie osiedli mieszkaniowych oraz drogi dojazdowe do obiektów użytkowanych przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą.
Lepiej zadbać o odśnieżenie swojej posesji oraz terenów do niej przylegających, niż potem zmagać się z roszczeniami osób pokrzywdzonych w wyniku naszych zaniedbań. Oczywiście nie zawsze da się przewidzieć wszystkie zagrożenia. Aby uchronić właścicieli i zarządców nieruchomości przed ponoszeniem kosztów związanych z roszczeniami osób trzecich, stworzono ubezpieczenia OC. W przypadku osób prywatnych jest to tzw. ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Chroni ono odpowiedzialność cywilną ubezpieczonego i jego bliskich, gdy w myśl obowiązujących przepisów prawa zobowiązani są oni do naprawienia szkody wyrządzonej w mieniu lub na zdrowiu osoby trzeciej.

Ubezpieczam się!

OZ
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Filar I - to emerytura ze zreformowanego ZUS. ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź