X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie domu w budowie

2008-02-04 10:59 poniedziałek
Ubezpieczenie domu w budowie

Sprawdzam składkę!

Wszystkie dotychczas prezentowane przez nas artykuły dotyczące ubezpieczeń domów i mieszkań traktowały o domach i lokalach już powstałych i zamieszkanych.  Ubezpieczyć można jednak  także dom będący dopiero w trakcie budowy. Nie trzeba chyba przekonywać co do zalet takiego rozwiązania. W końcu nieszczęśliwe wypadki tj. pożar czy wichura mogą dotknąć każdego. A żal, smutek i koszty  utraconego dobytku są takie same bez względu na to, czy dom gotowy i zamieszkany czy też jeszcze nie. Nie zawsze będziemy w stanie przeciwdziałać powstałej szkodzie od razu, ponieważ często naszą budowę odwiedzamy raz na kilka dni. Dzięki ubezpieczeniu domu w budowie będziemy mogli spać spokojnie.

Większość najważniejszych towarzystw ubezpieczeniowych występujących  na polskim rynku daje możliwość ubezpieczenia domu w budowie. Niektóre oferują do tego specjalną polisę, np. Compensa czy Hestia, inne umożliwiają takie rozwiązanie w ramach normalnych ofert ubezpieczenia mieszkania czy domu. Jednak to, że ubezpieczony budynek jest dopiero w trakcie budowy niesie za sobą pewne ograniczenia. Jednym z nich jest to, że zakres ubezpieczenia jest zazwyczaj mniejszy niż w przypadku powstałego już budynku. Poza tym cechą charakterystyczną tych polis jest to, że suma ubezpieczenia domu ustalana jest najczęściej na podstawie jego wartości odtworzeniowej, czyli według kosztów jego odbudowy lub remontu w tym samym miejscu, z zastosowaniem dotychczasowych wymiarów, konstrukcji, technologii i materiałów.
 
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Osoba trzecia - każda osoba (fizyczna lub prawna) ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź